23-06-2018, imieniny dzisiaj obchodza: Wanda, Józef, Albin


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

Nowy żłobek w Koszalinie
Nowy żłobek w Koszalinie

23 grudnia o godz. 12.00  przy ul. Chrzanowskiego 10 otwarty został nowy oddział Żłobka Miejskiego - "Smyk", w którym troskliwą opiekę znalazło 40 najmłodszych mieszkańców Koszalina. 


Koszt modernizacji  zamknął się kwotą 427 tysięcy złotych. Utworzenie żłobka zostało dofinansowane z rządowego programu "Maluch". Dokonano generalnego remontu obiektu pozyskanego od KSM "Przylesie": wymieniono wszystkie instalacje, urządzono kuchnię, sanitariaty.


W nowym oddziale pracuje 12 osób. Roczny koszt utrzymania placówki to ok. 625 tysięcy złotych.


W Żłobku Miejskim obecnie jest 440 miejsc,


W sumie w  Koszalinie  jest 11 żłobków z 783 miejscami,  z czego:

- 1 Żłobek Miejski – 440 miejsc

- 9 żłobków niepublicznych -318 miejsc

-  1 klub dziecięcy – 25 miejsc 


Piotr Jedliński Prezydent Koszalina – Bardzo się cieszę, że przed świętami Bożego Narodzenia uruchamiamy tak bardzo potrzebną naszym mieszkańcom placówkę. Jeszcze niedawno dysponowaliśmy jako samorząd nieco ponad 200 miejscami, teraz jest ich 440.


Przemysław Krzyżanowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej: Koszalin na tle innych miast w kraju wyróżnia się ilością miejsc w żłobkach. Przykładem może być Szczecin – kilkukrotnie większa aglomeracja, która ma mniej miejsc. Wysoko oceniam również mechanizm współpracy z prywatnymi placówkami, co przekłada się na prawie 800 miejsc dla maluchów. Gratuluję Panu Prezydentowi.


Zadowolenia nie krył również Kazimierz Okińczyc, prezes KSM: - Dzięki dobrej, partnerskiej  współpracy z miastem tworzymy naszym mieszkańcom dobre warunki do mieszkania i życia.


Gościem specjalnym na otwarciu żłobka była maskotka AZS Koszalin „Koszał”, która pomogła w przecięciu biało – czerwonej wstęgi.

 

koszalin.plparis_, 24-12-2013, odsłon: 663

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki